Protisměrná autosedačka pro batole. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
15. zář 2023

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o tipy na autosedačku pro syna (81 cm, 11 kg). Samozřejmě bezpečnostní požadavek je na 1. místě, ale ráda bych také, aby byla protisměrná (alespoň do 18 kg), s dostatečným prostorem pro nohy a možností polohování do lehu. Cybex Sirona a Dualfix mě tím polohováním trošku odradily, protože jejich “leh” se mi pořad zdá být spíše sed.

Zaujala mě Joie, ale nejsem si jistá, zda je na tom bezpečnostně podobně jako například Römer.

Máme Toyotu Auris, ale například 1x týdně jezdíme nevlastním autem, takže pokud bude sedačka dobře manipulovatelná, bude to plus.

Navštívila jsem specializovanou prodejnu v okolí, ale bohužel výběr značek nebyl úplně široký, tak jsem nemohla porovnat více typů.

Budu ráda za Vaše tipy.

Mockrát děkuji.

S pozdravem

Aneta

Dobrý den,

ideální je pořídit čistou protisměrku, která vydrží malému pasažérovi déle než do 18 kg, protože této váhy většinou dosahují děti kolem 4 let a v tu dobu ještě není vhodné je následně umístit do sedačky, kde je drží jen 3bodový pás.

Leh u pokračovacích autosedaček nečekejte - pak by sedačka nebyla bezpečná. Musí to být už právě ten polosed, ale je třeba vždy vyzkoušet sedačku i v autě, aby malému pasažérovi nepadala hlava na hrudník a aby mu sedačka dobře seděla.

Rozhodující bude také, zda to "nevlastní auto" má isofix nebo ne.
Zarezervujte si termín a udělejte si prostě výlet na nějakou prodejnu s velkým výběrem, vybírat on-line není dobře. Na našich prodejnách najdete velký výběr a dokážeme Vám najít tu nejvhodnější autosedačku dle Vašich dalších potřeb.

V rámci konzultace vše probereme, vyzpovídáme Vás a vyzkoušíme sedačky různých značek, které budou vyhovovat Vašemu potomkovi.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz