Sedačka pro tříleté dítě, 15 kg, 99 cm, do Škoda Octavia combi. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
28. lis 2020

Dobrý den,

poradil byste prosím sedačku pro tříleté dítě do auta Škoda Octavia combi, ve které by jezdil jen občas? Má 15 kg a 99 cm.

Koupit do 18 kg nebo už do 36 kg?

Nyní máme Maxi Cosi Pearl ve Škoda Roomster, kde jezdí častěji. Jakou byste doporučil až vyroste z této?

Děkuji

Dobrý den,

máte v zásadě dvě možnosti. Buď se vydáte cestou protisměrné sedačky do 25 kg, nebo dokonce do 32 kg (Klippan Opti 129). Tyto sedačky se poutají pásem.

Nebo zvolíte již posměrnou sedačku do 36 kg. Z mého pohledu je samozřejmě lepší jezdit co nejdéle v protisměru, ale chápu, že to není vždy možné. Jako opravdu velmi speciální variantu si dovolím zaměřit Vaši pozornost na Axkid One. To je unikátní isofixová sedačka, jako jediná takto poutaná protisměrná až do 23 kg s obrovským rozsahem polohování.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz