Sedačka pro větší děti (od 120 cm). Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
21. čer 2022

Dobrý den,

můj syn jezdí v Britax Römer Multitech. Vybrali jsme sedačku pro možnost protisměru co nejdéle. Nyní nás čeká přesun do něčeho většího.

Co byste nám doporučil?

Moc děkuji.

Dobrý den,

chybí informace o váze dítěte a také o jeho věku - zda je již "zralé" na 3bodový bezpečnostní pás. Jsou i autosedačky s vnitřními pásy do 25 kg, ale ty potřebují k instalaci isofix a ještě další kotevní bod Top Tether. Pokud již půjde o autosedačku na 3bodový pás auta, pak můžu doporučit Klippan Wego (tu lze stále ještě skvěle napolohovat) nebo pak Britax Kidfix i-Size se skvělým X-Pad pásem.

Jestli máte možnost autosedačky vyzkoušet na prodejně, tak to udělejte - tato autosedačka už je poslední autosedačkou na dlouhou dobu - do cca 10-12 let a je třeba, aby dítěti opravdu dobře seděla.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz