Stará autosedačka v protisměru nebo nová posměru?

Zodpovězené
11. led 2024

Dobrý den,

řešíme teď doma dilema, kterému z dětí pořídit novou sedačku při omezeném rozpočtu. Hlavní pro nás ale je bezpečnost. Proto se chci zeptat, ze dvou možností: Je pro dvouleté dítě bezpečnější jezdit

a) v protisměru jízdy v 5 let staré sedačce bez isofixu?

nebo

b) v nové isofix sedačce posměru?

Děkuji

Dobrý den,

dvouleté dítě by ještě mělo cestovat v proti směru jízdy. Z hlediska bezpečnosti určitě doporučím tedy variantu A. Je ale potřeba si zároveň ověřit životnost autosedačky, kterou má každá jinak stanovenou. Pokud by již sedačka byla za svojí životností, nebylo by to bezpečné. Více se o tom můžete dočíst v přiloženém odkazu.

https://www.centrumautosedacek.cz/blog/post/36-...

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz