Tři autosedačky na zadních sedadlech. Jaká byste poradil?

Zodpovězené
7. únor 2020

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit, jaká kombinace autosedaček se nám vejde do auta (Ford Mondeo 2008)?

Momentálně máme 2x Zopa Carrera 9 - 36 kg a vajíčko Joie Gemm. Takhle se nám vejdou tak tak. Ale pro nejstarší dítě chci koupit kategorii 15 - 36 kg a pro to nejmladší protisměrnou 9 - 18 kg. Nejlépe, aby měly isofix, ať sedačku nemusíme poutat, když v ní dítě nebude.
Ale nejspíš se asi návštěvě specializované prodejny nevyhneme, abychom vyzkoušeli různé kombinace...

Děkuji za odpověď a za radu.

Dobrý den,

i když bych velmi rád, na tuto otázku Vám nedokážu dokonale odpovědět. Prvním důvodem je to, že Mondeo má asi pět typů sedadel. Ale hlavně máte na podobnou kombinaci (ale i z jiných důvodů) úplně nevhodné sedačky. Obecně nejsou příliš vhodné pro děti. Důvody nevhodnosti jsme zde již rozebírali a v mnoha pramenech najdete konkrétní informace - například zde: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p....
Ale u Vás přijde ještě další komplikace - s největší pravděpodobností není v podobném autě možné upoutat vedle sebe tři sedačky, jestliže je jakákoliv z nich na isofixu. Ten totiž naprosto přesně určuje polohu sedačky na sedadle a neumožňuje její posunutí více ke kraji. Takže uprostřed pak není místo na třetí. Obávám se, že pokud nenavštívíte prodejnu, kde se bude intenzivně zkoušet, řešení budeme hledat jen velmi těžko.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz