Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vajíčko Nuna Pipa next, Joie i-level. Nebo doporučíte jiné?

Zodpovězené
9. zář 2020

Dobrý den,

vybíráme vajíčko pro dceru, která se má narodit v prosinci, a do užšího výběru se zatím dostala Nuna Pipa next a Joie i-level. Snažila jsem se vybrat jak co do bezpečí, tak do užitečnosti. Na obou vybraných se mi líbí zejména to, že je i na větší děti (limit mají cca o 10 cm výš, než ostatní obvyklá vajíčka), nerada bych, aby dcera z vajíčka vyrostla dřív, než bude připravená na pokračovací sedačku.
Na Nuně se mi líbí hlavně nízká hmotnost, kvalita zpracování, použité materiály výstelky a stříška včetně clony, na Joie pak certifikace i-size a dobrá cena za vajíčko včetně základny.
Fakt je, že Nuna už se i se základnou (vzhledem k tomu, že ta je dále nevyužitelná) dostává nad náš finanční limit - zvažovala jsem ji tedy pořídit bez báze, nicméně předpokládám, že zrovna u tohoto vajíčka bychom se tím ochudili o boční ochranu, která, pokud rozumím správně, tkví právě v základně. Z toho důvodu se přikláním spíš k Joie, nicméně nedohledala jsem, zda je toto vajíčko kompatibilní s podvozkem vybraného kočárku Bugaboo fox 2 - adaptéry se na něj oficiciálně nedělají.

Jaká je dle Vás kvalita a bezpečnost těchto vajíček?

Nevíte, zda půjde Joie vajíčko na adaptéry dostupné pro Bugaboo fox 2 (např. typ Maxi-Cosi)?

Případně byste doporučil úplně jiné vajíčko?

Zvažovala jsem i pořízení vajíčka s bází, která by posléze byla použitelná i pro pokračovací sedačku, tam by se nám samozřejmě vyplatilo zvýšit finanční limit, ale nabídka na trhu je pro mně v tomto směru dost nepřehledná a navíc bychom museli již nyní vybrat pokračující sedačku (kompatibilita s autem i dítětem, což zatím nezjistíme😉). Samozřejmě bezpečí dítěte je na prvním místě, klidně připlatíme, ale rádi bychom, aby to byla rozumná investice.

Děkuji za nasměrování.

Dobrý den,

obě autosedačky jsou bezpečné, kvalitně zpracované a schválené dle normy ECE R129 (i-Size).

Patří spolu s Klippan Dinofix, BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 a Cybex Cloud Z mezi velká vajíčka, z kterých děti vyrostou, až když jsou připraveny na pokračovací autosedačku.

Kompatibilitu Joie i-Level s kočárkem je třeba vždy vyzkoušet – bohužel na některé kočárky nepasuje nebo má špatný sklon.

Pokud budete vybírat k autosedačce isofixovou základnu, je třeba vzít v potaz sklon sedadel v autě. Základna „okopíruje“ sklon sedadel a to někdy nemusí být úplně ideální.


Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz