Větší sedačka. Máme s výměnou spěchat?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

naše čerstvé batole (cca 9 kg a 75 cm) jezdí ve vajíčku Graco (do 13 kg). Výškově vyhovuje, jen má nohy stále natažené nahoru na opěradlo sedačky auta. Starší dítko je mělo vždy pokrčené.

Nevadí takto neustále natažené nohy?

Má tendenci se houpat, což ovšem po upevnění pásy nejde. Následující sedačku máme Concord Reverso.

Máme s výměnou spěchat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s opuštěním vajíčka nespěchejte. Je to vždy nejbezpečnější varianta pro takto malého pasažéra.

Impulsy ke změně bývají v zásadě tři:
1) Nejdůležitější je moment, když dítě hlavičkou přečnívá okraj sedačky. Zde je potřeba situaci ihned řešit (větším vajíčkem, nebo vhodnou pokračovací sedačkou).

2) V některých případech je potomek natolik nespokojený (pláče až k počínajícímu dušení apod.), že je potřeba změna. Většinou to bývá v době, kdy začne komunikovat a potřebuje trochu jiné podněty - jízda ve vajíčku ho prostě nudí.

3) A třetí indikátor je to, že si sám sedne. V této chvíli je tělíčko (hlavně páteř) natolik vyvinuté, že mu poloha více vsedě nemůže ublížit. Ale jak jsem uvedl na začátku - čím déle vydržíte ve vajíčku, tím lépe.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz