Větší vajíčko (např. Klippan Dinofix), nebo pokračovací sedačka?

Zodpovězené
31. led 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda pro menší dvouleté dítě doporučíte spíše pokračovací sedačku nebo větší vajíčko, např. Klippan Dinofix?

Dceři jsou téměř dva roky, má 10 kg a cca 63 cm. Aktuálně jezdí ve vajíčku Cybex, které jí co nevidět bude malé. Vzhledem k tomu, že jsem zaznamenala informaci, že vajíčka jsou ze všech sedaček nejbezpečnější, napadlo mě, zda před pořízením pokračovací sedačky nepořídit právě ještě větší vajíčko, které by dceři, vzhledem k jejímu drobnému vzrůstu, mohlo vydržet ještě dlouho.

Otázka však je, zda je vajíčko stále vhodné i pro takto starší děti. Odhaduji, že by se do něj mohla teoreticky vejít i po třetích narozeninách a později, a nevím, zda je to vzhledem k vývoji stále ještě vhodné.

Nebo je lepší už zvolit spíše pokračovací sedačku?

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

ve dvou letech už bych volil pokračovací sedačku. Páteř už by měla být dostatečně vyvinutá na změnu pozice. Takto velké dítě už by mělo mít v sedačce polohu, kdy sedí tak, aby záda byla do tvaru "L". Ve vajíčku má spíše tzv. fetální polohu (záda jsou do tvaru "C").

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz