Výběr autosedačky. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
17. kvě 2023

Dobrý den,

řeším otázku autosedačky pro syna 5 let, váha 21,5 kg, výška 114 cm. Jezdí v protisměrné Axkid Minikid, ale již máme hlavovou opěrku na maximum a přijde mi, že už ho to musí tlačit a celkově už mi přijde, že je pro něj nepohodlná.

Teď řeším, co zvolit, manžel by chtěl již posměrnou, ale mně se vůbec nelíbí, že bych ho už měla pásat pouze pásem a nevím, jestli pětibodové posměrné ještě pro takhle větší jsou...

Já bych zvolila ještě větší protisměrku, ale je vůbec taková větší za rozumnou cenu?

(Limit úplně nemáme, ale kdyby to byla sedačka pouze třeba na rok, tak samozřejmě zvážíme). Auto Škoda Rapid 2018.

Moc děkuji za tipy.

Dobrý den,

větší protisměrky: Klippan Century, Klippan Opti, BeSafe Stretch. Ostatní protisměrky budou mít kratší zádovou opěrku. Tyto Vám vydrží do cca 7 let.

Ta výška malého cestovatele se zdá pro Minikid ještě v pořádku, není jen hlavová opěrka zaseknutá? Nebo má malý delší trup?

Asi by bylo ideální to vidět. Nemůžete navštívit některou z našich prodejen, abychom to zkontrolovali? Nebo pošlete na náš info e-mail fotku a zkusíme to vyřešit i na dálku.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz