Výběr autosedačky pro 2,5roční dítě. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
20. pro 2021

Dobrý den,

mám specifický dotaz. Dcera (nar 11.4. 2019) má 103 cm a 14,4 kg. Máme Britax Römer otočný 360 stupňů. Sedačka je výborná, měla být do 4 let dítěte, ale je bohužel jen do 105 cm, takže řeším, co dál. Univerzální se všude nedoporučují. Ale zase koupit sotva tříletému dítěti sedačku bez vlastních pásů mi přijde hrozně brzy. Také vyžaduji isofix. Na ceně nezáleží.

Můžete prosím poradit?

Nevím si rady.

Děkuji moc.

Šimková

Dobrý den,

podle Vašich požadavků se nabízí tyto varianty:

Klippan Triofix - Recline, Comfort a Maxi, (9-36 kg) obousměrná - do 135 cm , pětibodové pásy do 25 kg (od 18 kg v kombinaci s tříbodovým pásem).

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Axkid One (0-23 kg) protisměrná - do 125 cm, pětibodové pásy do 23 kg. Oceněna švédským Plus Testem.

Autosedačka Axkid One

Autosedačka Axkid One ve své třídě disponuje nejlepším nastavitelným prostorem pro nohy ve vozidle. Axkid je švédská značka. Autosedačka se v autě přichytí pomocí isofixu a opěrné nohy.

Joie Stages Isofix (0-25 kg) obousměrná - do 125 cm, pětibodové pásy do 18 kg.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je flexibilní autosedačka použitelná do přibližně 7 let dítěte. Její výrobce pochází z Anglie. Můžete ji použít proti směru jízdy od 0 do 18 kg a po směru jízdy od 9 do 25 kg. Isofixová základna je součástí autosedačky.

AVOVA Swan fix (0-25 kg) obousměrná - do 125 cm, pětibodové pásy do 18 kg.

Autosedačka AVOVA Swan-fix

Autosedačka AVOVA Swan-fix je otočná dětská autosedačka s isofixem vyrobená v Německu.
Do 18 kg váhy dítěte je možné autosedačku instalovat v autě po i proti směru jízdy.
Od 18 - 25 kg váhy dítěte je instalována do auta pouze po směru jízdy a to bez vnitřních pásů autosedačky (dítě je poutané 3 bodovým bezpečnostním pásem auta).

Všechny varianty jsou na isofix. Doporučujeme zvolit takovou sedačku, která umožňuje používat nejdéle pětibodové jištění.

Značky Klippan a Axkid nabídnou v protisměru dostatek místa pro nohy dítěte.
Pokud chcete mít 100 % jistotu, že sedačka bude sedět dítěti i Vašemu vozu, doporučujeme navštívit obchod, kde si můžete sedačku před koupí vyzkoušet.

S pozdravem