Výběr autosedačky pro novorozence. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
25. čer 2020

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem autosedačky. Budeme jezdit cca 2x měsíčně tak 370 km s novorozencem, takže něco pro děti od narození. Je to do auta BMW X5, ale ráda bych, aby šla přehodit i do Škoda Octavia 3. Dále budeme vybírat i kočárek, takže by měl být adaptibilní se značkami Nordi, Baby Design nebo Tutis.

Děkuji

Dobrý den,

v každém případě budete vybírat sedačku v kategorii 0, nebo spíše 0+. Tedy vajíčko ideálně do 13 kg.

Doporučil bych doplnit ho o isofixovou základnu, která zajistí správnou polohu a rychlou a bezpečnou manipulaci.

Vyhněte se vajíčkům z trojkombinací, která jsou malá a nevydrží dlouho.

Co se týká kompatibility s konkrétním kočárkem, je důležité ptát se dodavatele kočárku, jaké adaptéry nabízí. Většina vajíček funguje na nejobvyklejších adaptérech Maxi Cosi. Ale jak říkám - je důležité se zeptat při koupi kočárku.

Určitě se držte osvědčených značek a zkuste přemýšlet o návaznosti na pokračovací sedačku na stejné základně. Do budoucna to nabízí možnost ušetřit. Takové sestavy najdete u většiny renomovaných výrobců. Velmi bych se přimlouval za jednu úplně zásadní věc - naprosto nevhodné jsou velké pokračovací sedačky 0-něco. Ty jsou vhodné až pro sedící děti.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz