Výběr pokračovací sedačky po vajíčku. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
8. čer 2023

Dobrý den,

syn, 10 měsíců, zůstane ještě pár měsíců ve vajíčku, ale už se koukám, co dále. Auto máme 15 let starý Renault Megane, isofix má.
Jezdíme v něm 5 osob, přičemž zadní prostřední sedačka je užší než zadní krajní, proto řeším i šířku autosedačky.
Vím, že je trend protisměr co nejdéle, ale bojím se toho, že dítě bude v protisměru protestovat (což se teď děje ve vajíčku), proto bych ráda možnost, aby šla použít i v posměru. Zároveň bych v posměru ocenila možnost polohování, aby spícímu dítěti nepadala hlava.

Děkuji za tipy.

Dobrý den,

do pokračovací autosedačky z vajíčka opravdu nespěchejte. Až to bude aktuální, pak si udělejte výlet na prodejnu a vyzkoušejte autosedačku malému pasažérovi, ale i autu. Tak jedině zjistíte, co bude vyhovovat. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného.
Pokud se nebudete vázat na isofix, pak dokážete určitě ušetřit nějaké místo pro ostatní pasažéry.
Protisměru se nebojte - v pokračovačce je dítě posazené mnohem výš a lépe vidí. V protisměru děti dokonce vidí víc, než když jsou v autě usazené po směru jízdy. Samozřejmě lze vyzkoušet i obousměrnou autosedačku.
Nějaké tipy by asi nebyly úplně relevantní, protože bude opravdu záležet na tom, jak se to podaří v autě poskládat. Úzké skelety (kovové) mají Finské Klippany, u těch se nám daří ve většině případů se dostat do vozu s více sedačkami, takže by to mohlo být tak i u vás, kde potřebujeme ještě komfortní a hlavně bezpečný prostor pro další dva pasažéry.

Udělejte si výlet na prodejnu a vyzkoušejte v klidu a nespěchejte.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz