Výplň autosedačky Besafe Izi Modular Isize a časté přendávání z auta do auta. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
15. srp 2020

Dobrý den,

měla bych dvě otázky ohledně autosedaček:

1. Máme pro syny autosedačky na isofix (starší má z vyšší kategorie na poutání pásem z auta, mladší má “prostřední kategorii” - isofixovou bázi a protisměrnou sedačku.
Máme dvě auta a častěji (někdy několikrát do týdne, někdy méně často) sedačky přehazujeme mezi auty. A napadlo mě, jestli se tím nějak “neochodí” ty isofixy, jestli častým přecvakáváním nemůže dojít k tomu, že by sedačky hůř držely a byly tím pádem méně bezpečné.

2. Druhý dotaz se týká sedačky pro mladšího syna - za týden mu bude rok, má cca 10,5 kg a kolem 77 cm - před týdnem jsme ho začali dávat do sedačky BeSafe Izi Modular Isize, kde se v návodu píše, že by měl používat do dvou let přídavné výplně - tu pod zadeček do dvou let, tu pod záda do té doby, dokud se do ní vejde.

My máme ale problém - pokud dám tu pod zadeček, kterou by měl mít ještě rok, tak se mi tam syn prostě na výšku nevejde, i když vytáhnu podhlavník nahoru - dělám něco špatně?

Výplň pod záda je asi ok, ta mu nijak nevadí a zatím se tam s ní “nacpe”, ale ta pod zadeček mi dělá starost, aby sedačka fungovala, jak má.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ad 1) Nemusíte mít strach. Isofix má všechny kontaktní plochy ocelové. Určitě nehrozí jejich zásadní opotřebení.

ad 2) Je zvláštní, že by syn seděl až tak vysoko. Pravděpodobně půjde hlavová opěrka dát ještě výš. Nejdříve je nutné úplně povolit pásy a potom ji vytáhnout. Pokud by to nešlo výš, vložku prostě vyndejte. Ty údaje v návodu o vyndávání vložek jsou spíše orientační, protože každé dítě roste úplně jinak. V extrémních případech (velmi vysoké děti, nebo děti s dlouhým trupem a krátkýma nohama) by to nefungovalo vůbec 😉.

BeSafe iZi Go Modular i-Size

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz