Základna na ISOFIX. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
29. zář 2022

Dobrý den,

poprvé jsem nainstalovala základnu na isofix do auta a nejsem si jistá, zda to mám správně. Základna na isofix je nacvaklá správně i dle ukazatelů, ale ta rozpěrná noha není jakoby napevno, ale vlastně, když chci, tak ji nakloním vč. základny.

Myslela jsem, že ta noha slouží v rozporu tak, že pevně drží celou základnu?

Nemůžu nikde na webu dohledat video, které by toto ukazovalo. Na základnu chci nacvaknout vajíčko.

Děkuji

Dobrý den,

chybí nám zde spousta informací... jaká základna (značka), jaké auto ... Pokud jsou však všechny ukazatele zelené jak u isofixových lyžin, tak u rozpěrné nohy a základna je ochranným obloukem pořádně "zaražena" do sedadla, pak je vše v pořádku. Při nárazu drží základnu isofixové lyžiny, přední ochranný oblouk a opěrná noha pak zabrání rotaci základny/autosedačky.

Rádi Vám instalaci zkontrolujeme podle videa nebo fotek. 🙂

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz