Základna pod vajíčko. Na isofix zvyšuje bezpečnost více než jen na pásy?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda základna/báze na isofix pod vajíčko zvyšuje bezpečnost, narozdíl od vajíčka ukotveného "jen" na pásy nebo jen usnadňuje manipulaci?

Uvažuji o vajíčku od Joie, Cybex nebo Maxi-Cosi.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

základnu k vajíčku vždy doporučujeme. Důvodů je více. Zaručuje správné ukotvení. Sedačku máte vždy ve správné poloze. Základna také přináší neporovnatelný komfort při manipulaci. Dítě můžete přinést z domova ve vyhřáté sedačce pouze přikryté dekou a můžete bez komplikovaného poutání pásem ihned vyrazit.
Sedačky uvedených značek jsou určitě dobrá volba. Jde o renomované výrobce, kteří produkují kvalitní výrobky. Nicméně neuděláte chybu ani s jinými značkami.
Vždy je vhodné sedačky vyzkoušet v autě i s potomkem. Každý typ není vhodný pro každé auto.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz