Životnost autosedaček. Jedná se o bezpečnou sedačku?

Zodpovězené
22. únor 2024

Dobrý den,

čtu tady, že vajíčka mají životnost cca 5 let. Někteří prodejci ale nabízí vajíčka i z roku 2018, například sedačku Concord Air.Safe + Clip Deep Water Blue 0-13 kg 2018.

Jedná se o bezpečnou sedačku, nebo byste doporučil nekupovat?

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Doba pokročila a dnes už najdete spoustu výrobců, u kterých sedačky mají udávanou životnost klidně i 8-10 let. Bude se to ale velmi lišit model od modelu a značka od značky. Životnost sedačky se pak udává od doby, kdy se sedačka začne aktivně používat. Můžete se také ale setkat s tím, že rok udává pouze označení modelové řady. To si myslím, že bude v tomto případě. Nejde tedy o to, že by se sedačce počítala životnost od roku 2018, ale že tato sedačka nebo její barevné provedení vstoupilo na trh v roce 2018.

Concord patří mezi dobré značky, ale troufnu si říct, že najdete propracovanější a aktuálnější vajíčka, než výše zmíněné.

Pokud to situace dovoluje, tak při výběru sedaček vždy doporučujeme navštívit specializovanou prodejnu a udělat si představu o sedačkách na vlastní oči. To je vůbec nejsnazší způsob, jak eliminovat riziko nějakého nevhodného výběru.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz