Životnost autosedačky Aton 5. Je možné ji ještě používat pro 3. dítě?

Zodpovězené
25. led 2024

Dobrý den,

máme vajíčko Aton 5 kupované 2018. Jezdily v něm naše 2 děti. Sedačka není bouraná, v autě byla vždy jen na kratší jízdu, jinak uschovaná doma, nebyla tedy dlouhodobě vystavena vysokým či mrazivým teplotám. Teď čekáme v 7/2024 třetí.

Můžeme sedačku používat či je lepší koupit novou?

Obě děti v ní jezdily do roka a půl. Tak předpokládám, že by byla opět využívána do konce roku 2025.

Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Aton 5 nemá v manuálu udávanou přesnou délku životnosti. U jiného vajíčka Cybex prodávané v tomto období se udává 7 let., tudíž bych počítal s touto dobou i u tohoto vajíčka. Vycházelo by to tedy velmi hraničně. Volil bych spíše nové vajíčko, u kterého máte zaručené všechny provozní vlastnosti a vlastnosti materiálů v plné míře.
Pokud byste se rozhodli vajíčko používat dále, určitě bych nepodcenil případnou kontrolu, která je doporučená i manuálem. Přezkoušejte všechny díly z umělé hmoty, zda nedošlo k změnám nebo k poškození tvaru. Dále bych sundal potah a podíval se, zda-li nedošlo k poškození polystyrénových výplní. Pro případnou konkrétní délku životnosti, kontaktujte prosím zákaznickou podporu Cybex.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz