Životnost autosedačky (Klippan Wego, Axkid Grow, Takata Maxi). Kde to zjistím a kterou doporučíte?

Zodpovězené
24. čer 2020

Dobrý den,

chystáme se pořídit autosedačku z váhové kategorie 15-36 kg (syn 18 kg, 102 cm) rostoucích v obou směrech, užší výběr je tento: Klippan Wego, Axkid Grow, Takata Maxi.

Zajímá mě, zda se nějak zásadně liší ve své životnosti. Respektive, kde zjistím, jakou má daná sedačka životnost?

Obecně se uvádí 6 let, ale narazila jsem na informaci, že některé vydrží i 10 let.

Které to jsou a je to reálné, když je sedačka stále umístěna v autě, které parkuje venku?

Zvažuji, zda vzít raději levnější Axkid a za 6 let koupit novou nebo vzít něco dražšího s tím, že nám vydrží do konce autosedačkového období.

Děkuji

S pozdravem
M.

Dobrý den,

do výběru můžete přidat ještě to úplně nejlepší - Poled BallFix.

Autosedačka Poled Ball-fix Pro Premium

Autosedačka Poled Ball-fix Pro Premium se od Poled Ball-fix Pro liší materiálem potahu. Potah autosedačky je velmi odolný a běžně se používá u potahů sedadel ve vozidlech. Je to rostoucí autosedačka od 15 do 36 kg (3- 12 let). Poled je korejský výrobce, který spolupracuje s automobilovou značkou Hyundai. Autosedačka byla navrhnuta ve Velké Británii a je testována v nejnáročnějších podmínkách během skutečných automobilových testů, aby odpovídala nejnovější technologii dětských zádržných systémů.

Životnost sedaček je většinou 6 let, a to vesměs díky životnosti vnitřních pásů. Dochází také ke "vzdušné korozi" zejména polymerových materiálů, ze kterých je sedačka vyrobená. Ty degradují vlivem plynů obsažených v atmosféře, vzájemným působením různých druhů materiálů, nebo střídáním teplot v autě (rozdíl může být až 100 stupňů). Proto je určitě dobré tato doporučení výrobců dodržovat. Výjimkou jsou sedačky s ocelovým rámem, kde pevnostní body nejsou vyrobené z plastu (Klippan Triofix - Recline, Comfort a Maxi).

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Recline se základnou je rostoucí autosedačka pro děti s váhou 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Comfort se základnou je rostoucí autosedačka pro děti s váhou 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou

Autosedačka Klippan Triofix Maxi se základnou je rostoucí autosedačka pro děti o váze 9 – 36 kg. Klippan je finská značka.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz