Změna autosedačky Cybex Aton 5 na Maxi Cosi Pebble 360 či Coral 360 nebo CabrioFix I -Size. Pomohlo by to v našem případě?

Zodpovězené
19. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme autosedačku Cybex Aton 5, v níž vozíme 8měsíční dceru, která ještě nesedí. Váží 8 kg a měří 68 cm. Od počátku však bojujeme s tím, že dceři se v autosedačce neustále predklápí hlavička, což nás hodně znervózňuje a chtěli bychom za tímto účelem autosedačku změnit, neboť bychom rádi tento problém odstranili. Zároveň pozorujeme, že byť je autosedačka vhodná do vyšší hmotnosti, než má aktuálně dcera, nemá možnost si natáhnout nožičky, aniž by se nekopala o sedačku. Autosedačka je umístěna ve vozidle Hyundai i20.

Pomohla by změna na Maxi Cosi Pebble 360 či Coral 360 nebo CabrioFix I -Size?

Byl by tento typ sedaček vhodný i k umístění na kočárek Easywalker Harvey 3 Premium?

Moc děkuji.

Dobrý den,

problém s padáním hlavičky není způsoben vajíčkem, ale sklonem sedadel. Pokud používáte autosedačku připevněnou na pásy, pak ji stačí vypodložit u sedadla (ručník, plena...) a dostanete tak sedačku více do lehu - hlava pak padat nebude. Eventuelně by se dala vypodložit dcerka i v autosedačce - opět pomocí nějaké plenky, ale to potřebujeme vidět fotky. Pokud připevňujete na základnu, pak potřebujeme znát typ základny - ta s otočným isofixem se dá také vypodložit.

Ideální bude, když nám pošlete na náš e-mail nebo msg fotky a my Vám poradíme s nastavením. Koupě nového vajíčka to nevyřeší.

To, že se dotýká nožkami není nebezpečné a bude to tak i u dalších pokračovacích autosedaček. Důležité je zůstat co nejdéle v protisměru, ale na výběr pokračovačky máte ještě hodně času. 🙂

Opatrujte se.

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz