Zopa Triton, Lorelli Lyra, Kinderkraft Oneto3, Lionelo Bastiaan RWF. Jakou autosedačku byste mi doporučil z hlediska bezpečnosti?

Zodpovězené
30. srp 2021

Dobrý den,

vybírám synovi autosedačku. Mám bohužel omezený rozpočet a rozhoduji se mezi těmito autosedačkami. Přemýšlím nad sedačkou Zopa Triton, Lorelli Lyra (jsem si vědoma, že ani jedna z nich nebyla nikdy v testech ADAC a podobně) a Kinderkraft Oneto3 (jediná z nich prošla testy s alespoň uspokojivým výsledkem). Případně ještě Lionelo Bastiaan RWF.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

se sedačkami z Vašeho výběru nemáme žádné zkušenosti.

V podobné cenové hladině Vám doporučujeme následující sedačky. Tyto sedačky umožňují cestování v protisměru do 18 kg a jsou od ověřeného výrobce:
Joie Steadi - obousměrná sedačka v kategorii 0-18 kg.

Joie Stages - obousměrná sedačka v kategorii 0-25 kg.

Pokud byste se rozhodla investovat trochu více financí do autosedačky, určitě se podívejte na tyto modely. Tyto sedačky umožňují používání pětibodového pásu až do 25 kg a nabízejí dětem více prostoru pro nohy. Jedná se o nejbezpečnější sedačky na trhu:
Klippan Century - protisměrná 0-25 kg

Axkid Minikid - protisměrná 0-25 kg

Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort nebo Klippan Triofix Maxi

Doporučujeme Vám při výběru zvolit takové sedačky, které umožňují jízdu v protisměru. Protisměrná jízda je pětinásobně bezpečnější pro dítě, než jízda po směru jízdy.

S přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz