Zopa Voyager 360. Jedná se o chybné označení výrobce (do 105 cm), nebo u tohoto typu sedačky hlava vyčnívat může?

Zodpovězené
14. říj 2021

Dobrý den,

syn v současné době jezdí v otočné autosedačce Zopa Voyager 360, u které výrobce deklaruje, že je do 105 cm a 20 kg. Syn má nyní 14,5 kg a 98 cm a hlava mu za chvíli začne vyčnívat ven ze sedačky i přesto, že hlavová opěrka je na nejvyšší úrovni. Jsem si celkem jistá, že dítěti vysokému 105 cm bude hlava z této sedačky vyčnívat.

Jedná se o chybné označení výrobce (do 105 cm), nebo u tohoto typu sedačky hlava vyčnívat může?

Případně je už čas na přechod na sedačku z kategorie 15- 36 kg?

Děkuji

Dobrý den,

hlavička u pokračovacích autosedaček může přesahovat, a to až do úrovně očí. Údaj o výšce dítěte (nová norma R129) je udáván výrobcem pro lepší orientaci rodiče. Každé dítě je jiné - může mít delší trup/kratší nohy nebo obráceně. Některé ve 105 cm již bude mít hlavu nad opěrkou, další v opěrce.
Přechod na autosedačku 15-36 kg neuspěchejte - tam totiž už malého pasažéra drží pouze 3bodový pás auta. Určitě doporučíme před koupí konzultaci vhodnosti autosedačky.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz