E. coli v močové trubici. Může pomoci tetracyklin?

Zodpovězené
12. únor 2024

Dobrý den, přeji,

chtěla bych se zeptat. Měla jsem výtěr z močové trubice – E. coli, která je citlivá na tetracyklin.

Může tento typ atb pomoci i na E. coli?

Děkuji

Dobrý den,

TTC zabere na všechny bakterie, které jsou na ně citlivé (a pokud Vám našli E. coli, jistě to testovali). Pozor na to, že TTC vymlátí Vaše vaginální laktobacily a často budete potřebovat podpořit svůj vaginální ekosystém k návratu k normě (vaginální kmeny - Gynimun intim a trio).

Dejte pozor na to, abyste neměla (taky nebo pouze) bakteriální vaginózu (ta se na výtěrech bez mikroskopu nenajde) a umí dělat také urethritidy.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň