Coca Cola v těhu, může to být nebezpečné?

selverin
23. srp 2013

Zdravím maminky a těhulky. Denně vypiju tak půl litra Coly. Vím, že to není zdravé, ale může to být nebezpečné? Kafe nepiji vůbec....jen s tou Colou si prostě nějak nemůžu pomoci 🤐 (jinak se omlouvám, jestli tady tohle téma už někde běží, jsem zde novice a ještě se moc neorientuji) 😝

rozzaarka
23. srp 2013

@selverin No, nic moc dobrýho to neni, ale myslím, že vyloženě ublížit by to nemuselo. Kamarádka se celý těhotenství cpala čokoládou, zapíjela to colou a malý je v pohodě... Osobně se jí teda vyhýbám jak čert kříži, ale když si nemůžeš pomoct...🙂 možná bych to zkusila aspoň omezit ne každý den... doktorka mi colu doporučovala na nevolnosti, měla jsem ji pít celý den, tak to asi mimču neškodí...

marhulinka
23. srp 2013

Tak já jsem toto těhotenství žila na Kofole a Cole😀 Žádnou "újmu" jsem u sebe ani malé nezpozorovala 😅

ustarana
23. srp 2013

@selverin Ahoj, v druhom tehotenstve som tiež pila colu. Celé tehotenstvo som trpela rannými nevolnosťami, ktoré trvali celý deň a toho mi pomáhalo udržať jedlo v žaludku. Dcéra má síce srdcovú vadu, ale určite to nieje z toho, lebo syn ju má tiež a u neho som jedla len mrkvu, pomaranče a uhorky.

rozzaarka
23. srp 2013

@marhulinka zadna hyperaktivita?🙂🙂

marhulinka
23. srp 2013

@rozzaarka tak hyperaktivita se prokazuje v pozdějším věku...ale co se týká porovnání mých dvou dětí - tak u kluka jsem jedla a pila "předpisově" a byl to uplakaný a abnormální nespavec,velice živé dítě - teď je to miláček klidný.... U holky jsem teď jedla jen a jen nezdravě,prostě jsem nemohla odolat a je to nejúžasnější mimčo - vůbec nepláče,pořád se usmívá a hodně spí, živá je taky hodně,jakože pohybově... Takže myslím,že vážně to na ty děti až takový vliv nemá. Já osobně si myslím,že větší vliv na ty dětičky má porod - průběh,pak hodiny a dny poté 😉

rozzaarka
23. srp 2013

@marhulinka a asi i pohoda pri tehotenstvi🙂 hlavne at jste vsichni zdravi a spokojeni🙂

berenika39
23. srp 2013

Asi je rozdíl, jestli si dáš trochu proto, aby ti nebylo šoufl a piješ ji občas nebo jeslti ji máš jako pití, celý den a nic jiného. Je fajn při zvracení, nevolnostech, pár loků, ledovou....ale na pití? Používá se na rozpouštění rzi, když nemůžeš povolit šroub, nalij na něj colu a ono se to uvolní. Neskutečná chemie. Taky ji mám ráda, ledovou, klidně s kapkou rumu 😀 , ale v těhu bych jí jako základ pitnýho režimu nevolila.

selverin
autor
23. srp 2013

@ustarana takt o mě mrzí s těma srdíčkama 😨 já jinak všechny výsledky v pořádku i srdíčko je prej ukázkové... spíš si říkám, aby malá nedostala ještě v děloze infarkt nebo se mi neurvala placenta nebo tak.... na mě ta cola nepůsobí už od školy. Od mala jsem byla schopná vypít i 2 litry před spaním a usla jsem jen, co jsem dolehla 😀 teď se krotím a víc jak půl litra nedám. tlak mám při kontrolách normální, test na cukrovku byl taky v pohodě.... no už ať je malá venku, je to sílá mít na bedrech i zdraví prcka.....

selverin
autor
23. srp 2013

@berenika39 nene jako základ to určitě nemám. spíš na chuť. jako popocorn u filmu. Přes den piju hlavně vodu, čaj atd. Ale máš pravdu, je to strašný svinstvo. Bývala jsem 10 let zarytá kuřačka a i tohle jsem zvládla bez mrknutí oka ze dne na den, tak bych mohla seknout i s tímhle 🙄

berenika39
23. srp 2013

@selverin tak potom není o čem, těhu není nemoc, ale chemie si myslím že není to, po čem by miminko moooc toužilo.ono nejde o to, co ta cola udělá v tu chvíli s třeba tlakem, spavostí, energií...ale o to, že to je prostě chemický koktejl , který může působit na vývoj.

rozzaarka
23. srp 2013

@selverin to je celkem dobra vyzva🙂🙂 (me se taky povedlo seknout s cokoladama ze dne na den, ale jen kvuli tehotenskym nevolnostem😀 😀)

rozzaarka
23. srp 2013

@berenika39 moje mimco me uz asi tyden premlouva na taveny syr, ktery jsem nemela tak 2 roky, protoze to taky neni nic dobryho a vuuuuuuubec mi nechybel🙂 tehotenstvi je zvlastni obdobi🙂 rikala jsem si, jak v tehotenstvi budu jist jen zdrave a zatim celkem cumim...🙂

selverin
autor
23. srp 2013

Máte pravdu, zdravé to není a ať už to má vliv nebo nemá, já z toho mám docela špatný pocit a myslím, že za ten risk, že zrovna já pak budu mít nemocné dítě nebo tu pro něj nebudu tak dlouho dokud mě bude potřebovat to nestojí.... děkuju moc všem za názory. právě jsem vylila celý litr Coly do dřezu 😀

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin Kdyz ji je trochu prd se deje, jsou horsi veci, ovsem fakt trochu na chut jinak nee 🙂 U lucky jsem ji taky obcas pila v praci, kafe jsem nemohla a tohle me zvedlo, stacila treba decka.

berenika39
23. srp 2013

@rozzaarka jo, tak tohle nechápu, jak to miminko pozná, že by máma měla jíst to, co je s prominutím "závadné" ???? a funguje to jistě, mě bavilo pálivé jídlo od čínana u nás ve městě. nikdy před tím ani potom jsem si tam nic nedala, a v těhu kopec, kopec nudlí s něčím, co nedovedu ani popsat. ani jsme to nedojedla, ale ta touha 😀 😀 😀 😀

rozzaarka
23. srp 2013

@berenika39 presne. jsem z toho div ziva. fakt jsem si malovala kroupy se zelim a cizrnu a tofu a ja nevim co vsechno a to dite je proste blazen. Maso ne, ale parky ano, salamy ano. Rybu ne, ale rybickovou pomazanku ano. Syr ne, ale mazaci syr ano. ????? Jen at se tesi, az prijde na svet. Bude jist vlocky, tofu a vsechno zdravy. ja mu ukazu🙂🙂

selverin
autor
23. srp 2013

@rozzaarka já byla před těhotenstvím celá sýrová 😀 zbožňovala jsem smažáky, sýr jsem dávala fakt všude, zapékala sýr s bramborama, do těstíčka, s masem, s těstovinama, na chleba... snad fakt jen do čaje jsem ho nedávala 😀 co jsem otěhotněla tak do sebe cpu jen maso. Než jsem vůbec věděla, že jsem těhotná, tak se mi už i zdálo o kuřecích řízcích....najednou mi nechutnal alkohol ani cigarety...Je to zvláštní, že už od úplného začátku si samo řekne co ano a co ne a s tím masem si myslím, že to je u mne tak, že jsem byla v pubertě dlouho chudokrevná, tak máme chutě pořád jen na maso, aby bylo dost železa 😀 ale na Colu se mi malá nepodívá dokud nepůjde na střední a to nejmíň 🙄 😎

rozzaarka
23. srp 2013

@selverin dobre delas🙂 ja ji nepila ani na ty nevolnosti. mela jsem na dovce parkrat tocenou kofolu, ale doma na tyhle veci nesahnu. Kdyz uz mazaci syr, tak aspon tu colu ne🙂 Zkus treba nejaky dobry dzus, ten si obcas dam ja, treba rano o vikendu k snidani🙂 a jinak jsem na vode. ani na caje nemam chut.

rozzaarka
23. srp 2013

@selverin ja zas maso nemuzu ani citit. ted uz je to lepsi, ale na zacatku vubec. teda krome salamu, parku a podobnych "pochutin". ale jen obcas, ne denne. jsem spis na ovoci a takovy lehci strave. pomalu se mi konecne vraci to, ze mam na neco i chut. jsem zvedava, co do sebe budu cpat po kilech, az prijde obdobi zrani😀 treba ted jsem delala rajskou - vareny hovezi je proste labuzo no a ja nechala vsechno maso manzelovi. Pekla jsem kure, dvakrat rypla do stehna a zbytek kurete vdechnul manzel... aspon nekomu se to tehotenstvi vyplati😀

cacenka_d
23. srp 2013

Tak a ja se priznam, manzel nechal kousek nedojedenyho hermelinu v lednici a ja ho snedla a jak je mi dobre 😀 😀 😀 Ne i s luckou jsme jedla spoustu nezdraveho, ona treba milovala fast food nic jinyho mi zaludek nezklidnilo 🙂 Kdyz je toho s mirou tak je to dobry, proste jen se tim necpat od rana do noci a nemacet si hermelin do koly apod 😀

cacenka_d
23. srp 2013

@rozzaarka to jsem mela u lucky, maso jsem nemohla ani cejtit 🙂

rozzaarka
23. srp 2013

@cacenka_d ja rikam porad, ze cekam holku🙂🙂

selverin
autor
23. srp 2013

@rozzaarka no já to měla obráceně 😀 v době, kdy se nepřibírá skoro vůbec, jsem nabrala 5 kilo- než jsem přišla na to proč mi je furt tak blbě tak jsem se cpala horem dolem - to bylo jediné co zabíralo...takže v 7.tt jsem měla 5 kilo nahoře 😀 zvracet jsem začla až na konci 1.trimestru, ale s váhou mi to nehlo, trvalo to jen dva týdny a bylo to stejně vždy hned z rána na lačno, takže jsem se spíš dávila...a pak pohoda. jím pořád stejně - co se množství týče. Jen jsem sýry vyměnila za maso jo a taky omáčky...hmmm, rajská, svíčková atd 😉 no 3 měsíce do porodu a 13 kilo nahoře 😀 tak snad už bude přibírat jen malá, protože už i těhu věci mi začínají být těsné 😀 ale jestl vypustím aspoň tu Colu, tak mám z části vyhráno 😉

selverin
autor
23. srp 2013

@cacenka_d jééé no McDonaldu, to taky bejvávala moje neřest 😀 teď si na něj troufnu ale jen tak 1x za měsíc....páč to už bych asi dnes neprošla jinak dveřmi a malá by se možná taky neprorvala ven normálně 😀

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin tak ja delala v letnanech tam toho moc k jidlu nebylo 🙂 a nez nase kuchynka to byl hygienictejsi fakt ten mekac 🙂 celkove jsem mela nahore 11 kilo a nechala to za 11 dni v porodnici 🙂

cacenka_d
23. srp 2013

@rozzaarka ja si to taky myslim, ale jestli chces maso, kup nekde domaci, to projde, tohle je totiz precitlivelost a ne tolik kvalitni maso, ja pak mohla, ale fakt jen to domaci jinak ani prd

selverin
autor
23. srp 2013

@cacenka_d téééda, to já budu ráda jak nechám v porodnici 5 kilo a se zbytkem budu asi bojovat hodně dlouho... já nikdy neshazovala a ani nevím jak na to... na to, že jím pořád stejně, tak to nechápu...celý život jsem nevážila víc než 57 kilo a to jsem fakt mohla jíst kde co. klidně si dát smažák i v 11 večer a dát na to kopec zmrzliny...teď vypiju 3 dcl vody a mám 3 kila nahoře 😀 ale co...za tu prďolku moji to stojí i kdybych měla mít ty brady 3 😝

selverin
autor
23. srp 2013

@cacenka_d ty ale jak se dívám nejsi první, kdo žil na mekáči a nepřibral resp. v těhu přibral minimum.... už jsem to i viděla v nějakém tom dokumentu, že lidi jedli určitou dobu jen ve fastfoodu a ještě zhubli.... 😀

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin to sleze v klidu 🙂 ja jen behala kolem maly necvicim a odjakziva mam 55 kilo, obcas 3 kila naberu pak zase beham kolem luck a zase to spadne 🙂 s hormonama to pak je problem co vim od holek, ale pokud si je nemela tak to fakt pujde samo, jako lucka nebyla o tech 11 kilech ona sama mela 2,1 🙂

cacenka_d
23. srp 2013

@selverin ja moc moznosti nemela a jeste mi to delalo dobre, ba naopak moje telo melo radost, ze jim jsem workoholik jedu jedu a nejim a nespim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru