Intersticiální cystitida. Jak se tato nemoc diagnostikuje?

Zodpovězené
29. pro 2022

Dobrý den,

po absolvování cystoskopie - flexibilním cystoskopem, bez biopsie, je výsledek v závěru zprávy: sliznice bez patologického nálezu.

Jak se diagnostikuje tato nemoc?

Děkuji

Dobrý den,

tato nemoc se (jako celkem mnoho dalších) diagnostikuje spíše "vyloučením jiných, častějších příčin." https://www.niddk.nih.gov/health-information/ur...
Pokud byste si o tom chtěla promluvit (je to nad rámec této poradny a taky psaného textu), napište mi na jiri.emmer(zavináč)gmail.com a domluvíme si telefonát.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň