Může jít o HPV virus?

Zodpovězené
22. kvě 2023

Dobrý den,

já bych se chtěla zeptat, jaká je prevděpodobnost, že bych mohla mít HPV virus.

13 let mám stálého partnera, tedy manžela, ale před ním jsem měla jednoho 2 roky, od kterého jsem měla stále zánět močových cest, a po rozchodu jsem se dozvěděla, že mě podváděl s kdejakými ženami, které měly milion chlapů:o( - zřejmě i kvůli tomu jsem měla pořád záněty...

Cytologii jsem měla stále v pořádku, ale teď mi cytologie vyšla na ascus.

Myslíte si, že můžu mít od toho bývalého před 14-15 lety HPV?

Měla jsem tehdy 17-18 let, nyní 32. Ovšem nikdo mi bohužel na HPV nikdy nic nevzal.

Velice pěkně děkuji!

Dobrý den,

pravděpodobnost nějakého kmene HPV je u Vás téměř 100%. Nic jste však "neprošvihla", pokud jste nebyla očkovaná před startem pohlavního života, neměla jste se jak ubránit.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň