Pálení při domočování na začátku menstruace. Mám se nějak znepokojovat?

Zodpovězené
3. dub 2022

Dobrý den,

jsem 9 měsíců po císařském řezu. Prý se vše hojí dobře. Už třetí měsíc mám na začátku menstruace pálivé pocity na konci močení. Trvá to 1-2 dny, pak to odezní. Před třemi měsíci to trvalo déle, pomohl urologický čaj a lichořeřišnice. Kosmetiku používám nedráždivou. V roce 2019 mi laparoskopicky odstranili pár ložisek endometriózy.

Mám se problémem nějak znepokojovat, nebo se to může stát a v období menstruace mohou tyto problémy přetrvávat?

Děkuji

Dobrý den,

to je tzv. "uretrální syndrom" a nejedná se o močovou, ale vaginální záležitost. Vyplatí se dlouhodobě pečovat o vaginální mikroflóru, ať už vaginálními (Gynimun intim) nebo perorálními (Gynimun dual) laktobacily.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň