Pobolívání břicha po zánětu močových cest. Je to běžné?

Zodpovězené
25. bře 2020

Vážený pane doktore,

maminka prodělala zánět močových cest, užívala antibiotika Trimethoprim. Obtíže s močením odezněly, moč je v pořádku, ale maminku stále pobolívá břicho.

Myslíte, že je to běžné a bolest také vymizí nebo má raději vyhledat odborníka?

Děkuji

Dobrý den,

omlouvám se za zpoždění vzniklé tím "corona-blázincem".

Bolesti lze nějaký čas tolerovat a počkat, jak to bude vypadat dál, ale normální samozřejmě nejsou. Mohlo by se jednat o RIMC (rekurentní infekt močových cest) při osídlení močového měchýře bakterií UPEC (E. coli), a to by mohlo vyžadovat dlouhodobější postup.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň