Únik moči. Je možné, že se močová trubice nějak porušila?

Zodpovězené
29. dub 2023

Dobrý den,

mám dotaz ohledně úniku moči. Je mi 33 let, v roce 2011 jsem měla císař, 2019 normální porod, kde mi byla natržena a zašitá močová trubice. Cvičila jsem a pomohlo to, k úniku nedocházelo. 21.3. 2023 jsem spontánně potratila - porodila ve 20. tt a od té doby při námaze, zakašlání, skoku, cítím únik moči.

Posiluji pánevní dno, ale nezlepšuje se to. Vím, je brzo, ale trápí mě to.

Je možné, že se močová trubice nějak porušila?

Děkuji za odpověď, popřípadě co se s tím dá dělat.

Dobrý den,

máte z nějakého důvodu stresovou inkontinenci a určitě se nechte vyšetřit urogynekologem. Myslím, že nepůjde o defekt močové trubice, ale spíše celkové anatomické "konfigurace".

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň