2letý syn nechce vůbec jíst. Na koho se obrátit o pomoc?

Zodpovězené
7. říj 2022

Zdravím,

mám skoro 2letého synka, už od mimina odmítá jist normální jídlo, vůbec nevíme, co dál. Jí jenom párky, nějaké ovoce, nějakou zeleninu, křupky, hranolky, sladkosti, a to je vše. Když před něj dáme např. omáčku s knedlíkem, nebo jakékoli jídlo, odmítá, nevíme si rady.

Poradíte, prosím, na koho se obrátit, aby nám pomohl, jak syna naučit jíst normální jídlo?

Děkuji

Dobrý den,

V tomto případě je nutné vycházet z potravin, které již dítě jí. Pokud jí pochutiny a hranolky, bylo by ochotné jíst i například suché těstoviny? Pokud ne vařené, tak pečené (tedy vařené a následně upečené)? Je ochotné jíst různé druhy hranolek? I americké brambory? Zkusit domácí variantu amerických brambor?

Často se setkávám s tím, že je velká propast mezi jídly, které dítě toleruje a těmi, které jí zbytek rodiny. Zkuste tyto dva „tábory“ mezi sebou pomalu přibližovat pomocí rozšiřování repertoáru těch potravin, které již dítě toleruje. Tedy z hranolek na americké brambory, na pečené brambory, na pečený bramborový knedlík, bramborové placky… respektovat preference dítěte (v textuře, tvaru, barvě apod.), ale postupně se přibližovat k běžným vařeným bramborům.

Pokud cítíte, že potřebujete pomoc, tak doporučuji se objednat k nám do Školy papání. Zde je vysvětlený rozdíl mezi vyšetřením a konzultací.

Hodně štěstí a případně se budu těšit na spolupráci!

Jitka

tel.: +420 792 309 830
web: www.skolapapani.cz
mail: jitka@skolapapani.cz