Jak si udělat průzkum trhu?

Zodpovězené
2. čer 2022

Dobrý den,

mám dvě děti (10 a 3). Vzhledem k tomu, že jsem na děti sama, tak zvažuji začít s prací na živnost. Kancelář bych měla doma, tedy měla bych home office. Mám vysokou školu v oboru obchod a marketing. Ovládám práci s PC, dokážu vytvářet a obsluhovat internetové stránky. A toto je i můj záměr.

Jak prorazit na trh a nabídnout své služby?

Jak si udělat průzkum trhu?

Co všechno musím udělat, abych po právní stránce měla všechno v pořádku?

Děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den,

nejjednodušší způsob (zdarma) k průzkumu jsou sociální sítě:

🟡 1) Nejprve si promyslete, kdo je vaše cílová skupina. Z toho, co popisujete, tak to vypadá na podnikatele, majitele firem, kteří budou potřebovat pomoci s marketingem, obsluhou webu atd.. V onlinu se na toto specializují virtuální asistentky (Koukněte se, co taková asistentka dělá: https://www.spolecnenahoru.cz/vyhledavac/delego...)

🟡 2) Kde se vaše cílová skupina vyskytuje na sítích? Pravděpodobně to bude LinkedIn a nebo podnikatelské skupiny na Facebooku. (Doporučuji se podívat do Společně nahoru: https://www.facebook.com/groups/spolecnenahoru).

🟡 3) Zjistěte, co vaše cílová skupina potřebuje, ptejte se.
Ve skupině Společně nahoru (odkaz je výše) se můžete každé úterý zeptat na zpětnou vazbu. Podnikatelé tam jsou zvyklí reagovat a komentovat, takže získáte hodnotné informace.

👉 Když už máte průzkum a víte, co vás ideální klient potřebuje a s čím mu můžete pomoci, službu otestujte. Nejlepší je udělat nabídku za zpětnou vazbu a referenci. Tím přesně zjistíte, co klientům ne/vyhovuje a jak to chcete mít vy. Potom můžete začít nabízet za peníze. Ve FB skupině Společně nahoru máte možnost se propagovat a nabízet cokoliv každou neděli.
👇
Celou strategii nabízení za referenci a získávání prvních placených klientů popisuji v návodu tady: https://mentorkalucie.cz/produkt/osvedceny-zpus...

👉 Poslední otázka, co udělat, abyste měla podnikání právně v pořádku. Založte si živnostenský list a vystavujte faktury za své služby.
Víc o živnostenském listu se dočtete ve článku tady: https://mentorkalucie.cz/jak-zacit-podnikat-jak.... Je tam napsané, v jaké životní situaci máte jaké povinnosti.

🟡 Mám pro vás ještě bonusový tip, díky kterému se vyhnete chybám v začátcích podnikání. Stáhněte si mailovou sérii zdarma, ve které popisuji 10 nástrah, kterým když se vyhnete, podnikání vám krásně pofrčí.
👉 Stahujte tady: https://mentorkalucie.cz/10-nastrah-podnikani/

Ať se vám v podnikání daří.

Lucie Dědková
máma a úspěšná podnikatelka
www.mentorkalucie.cz