ABKM a suplementace vápníku. Co byste mi doporučil?

Zodpovězené
19. čer 2022

Dobrý den,

předně se omlouvám za položení dotazu do poradny pro těhotné, ale nevím, kde jinde se zeptat.

Mám 3,5měsíční plně kojenou dceru, nově s podezřením na alergii kravské bílkoviny. Vyřadila jsem tedy vše mléčné a dle instrukcí od pediatra mám suplementovat vápník v dávce 1000 mg/den.

Mohl byste mi, prosím, poradit, jaký preparát zvolit?

Ještě beru obden vitamíny Femibion 3 a nerada bych se/dceru čímkoliv předávkovala. Na trhu jsou hlavně preparáty, ve kterých je vápník v kombinaci např. se zinkem či hořčíkem. Já jsem si zatím koupila toto: https://www.benu.cz/maxi-kalz-500-500mg-sumiva-... .

Beru 2 tablety denně.

Zvolila jsem správně?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkonzultoval jsem se svou manželkou-pediatrou, a ta říká, že tak, jak to teď berete, je vše zcela v pořádku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň