Cholesterol. Lze ho snížit i bez prášků a diety?

Zodpovězené
18. črc 2020

Dobrý den,

zvažuji další těhotenství, ale stále se potýkám s vyšším cholesterolem (6,7 bez diety). Dietu bohužel nejsem schopna držet. Dokázala jsem nyní zhubnout 8 kg i bez ní, važím nyní 72 kg a měřím 173 cm.

Nemáte tip, jak si snížit cholesterol přírodně?

Dekuji

Dobrý den,

Vaše váha nevypadá tak zle a pokud jste shodila 8 kg, mohla byste mnohým jít příkladem. Jen tak dál.

Zkuste užívat Lecithin (cca 1000-1400 mg denně), možná budete překvapená, jak s Vaším cholesterolem zacvičí.

K tomu všemu však nezapomeňte na nutriční "povinnosti" budoucích matek (metylfolát již PŘED početím, atd).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň