Doplnění k otázce - Vitamíny Venira

Zodpovězené
20. říj 2022

Dobrý den,

beru tyhle vitamíny VENIRA hormonální rovnováha a nevím, jestli je můžu brát i nadále, nebo je mám vysadit a radši si koupit vitamíny přímo pro těhotné.

https://www.venira.cz/venira-hormonalni-rovnova...

Ještě jednou děkuji.

Dobrý den,

v těhotenství není vhodné užívat cokoli zbytečně - určitě nepokračujte, protože není jasné, jaký POZITIVNÍ efekt byste měla tímto elixírem dosáhnout...

Potřebujete suplementovat minimálně 100-150 mg jódu, 400-800 mcg folátů (raději metylfolát), cca 250 mg DHA a na zimu nějakých 40 IU vitaminu D. K tomu samozřejmě pestrou stravu. Pokud nejste velký rybí jedlík, doporučuji rovnou Superfolin 2.

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň