Příprava na těhotenství po potratu. Co byste mi doporučil ohledně stravy a vitamínů?

Zodpovězené
27. kvě 2020

Dobrý den,

cca před 2 měsíci jsem potratila začátek 8.tt (zamlklý potrat). Od té doby jsem si všimla, že se mi občas tvoří krvavé strupy v nose.

Může to souviset s tím, že se mi začínajícím těhotenstvím a potratům odbouraly nějaké vitamíny?

Nebo stresem či zvýšeným tlakem ze stresu?

Co byste mi poradil před dalším těhotenstvím, třeba nějak upravit stravu, přidat vitamínové přípravky a podobně, abych fyzicky i psychicky byla co nejlépe připravena?

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že Vaše strupy nejsou nic, co by mělo vést k obavám. Pokud nějak souvisejí s Vaším potratem, pak spíše psychicky - a není divu, není to jen na mávnutí rukou...

Pro další těhotenství určitě doporučuji lásku a radost ze života, k tomu nějaký ten klid a pohodu, občas proložit sluníčkem.

Z hlediska potravy jen "obyčejná" pestrá strava (zelenina, ovoce, ryby) a k tomu nějaký "připravovací" produkt - Fertiprona nebo Superfolin 1.

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň