Smecta v těhotenství. Mám se obávat?

Zodpovězené
30. dub 2023

Dobrý den, pane doktore,

jsem ve 25. tt a můj gynekolog mi na střevní chřipku doporučil Smectu. Brala jsem ji 3 dny v dávce 3x1 sáček. Teď jsem ale narazila na článek, že Smecta se již od 2019 těhotným nedoporučuje kvůli obsahu stopového množství olova. Jsem z toho hodně vyplašená a mám obavy o miminko.

Jaký je prosím Váš názor na mé obavy?

Moc Vám předem děkuji!

Dobrý den,

nebojte se, to nebude takový průšvih. Zase jste miminku díky léčbě dodala více kvalitních živin. A na průjem příště něco jiného...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň