Snědla jsem kus laku na nehty (6+4tt). Může to ublížit vyvíjejícímu se miminku?

Zodpovězené
23. čer 2021

Dobrý den,

včera se mi (poprvé v životě) podařilo sníst kus laku na nehty (asi 3×3 mm). Jedla jsem jahodu a nechtěně si ho zubem seškrábla z nehtu, nebyl ještě úplně zatvrdlý. Než jsem si to uvědomila, sousto jsem spolkla.

Jsem v 6+4.tt a mám obavy, jestli to nemůže vyvíjejícímu se embryjku ublížit. Dávám si pozor na vše co jím a piju, a pak se mi stane taková věc… :(

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že můžete být klidná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň