Snížení krevního tlaku. Jaké přírodní preparáty byste poradil?

Zodpovězené
11. črc 2020

Dobrý den pane doktore,

v minulém těhotenství jsem se potýkala s vyšším krevním tlakem cca od 22. týdne, byl léčen Dopegytem. V současnem těhotenství bych se tomu ráda vyhnula. Tlak mám stále 130/80, doma i nižší.

Můžete poradit nějaké přírodní či jiné preparáty bez předpisu, které by mohly přirozeně tlak pomáhat snižovat a jsou vhodné pro těhotné?

Děkuji

Dobrý den,

vysoký tlak v těhotenství není "normální", ale značí nějakou anomálii (placenta a podobně) - to neznamená, že v příštím těhotenství nebudete mít normální tlak. Jediné, co bych "přírodně" doporučil je hlídat si v těhotenství váhu - ostatní přírodní věci prakticky nemohou pomoci...

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň