Nárok na výživné. Kolik je v době rodičovské dovolené?

Zodpovězené
17. pro 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, na jaké výživné bych měla nárok. S manželem spolu máme osmiměsíčního syna a v současné době jsem tedy na rodičovské dovolené. Můj příjem je tedy 7100 Kč měsíčně, manžel má čistý příjem 23 - 26 000 Kč. Situace je díky jeho pití alkoholu neúnosná. Nechci už snášet psychický teror a vychovávat v tomto prostředí syna. Jen nevím, na jaké výživné mám pro syna a pro sebe nárok.
Nájemní smlouva je psaná na mě a měsíční náklady na bydlení jsou cca 10 000 Kč. Dříve jsem téměř všechny náklady hradila já a věřila slibům, jak to bude lepší... Teď už ale musím situaci řešit.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výši výživného nelze takhle odhadnout. Zde je odkaz na kalkulačku výživného, kde si můžete spočítat orientační výši výživného, na který byste mohla mít nárok. Pokud se s otcem dítěte nedomluvíte na výši výživného, určí alimenty soud, který bere v potaz příjmy a výdaje obou rodičů.
www.vasevyzivne.cz/kalkulacka

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441