Platba výživného. Kolik bych měla posílat synovi, který je na VŠ a bydlí u bývalé tchyně?

Zodpovězené
9. črc 2021

Dobrý den,

chtěla jsme se zeptat, kolik bych měla posílat synovi výživné, který nebydlí se mnou, ale u bývalé tchyně a je první rok na vysoké. Doteď jsem mu posílala 3 000 Kč, neměla určené soudem. Mám ještě 18letou dceru, která studuje a bydlí s námi. Jsem rozvedená a s novým přítelem máme miminko půlroční. Já už jsem na rodičovské dovolené a přítel má 25 tisíc Kč. Nechci aby na tom byl škodný, ale nevím, co s tím.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

chápeme, že chcete synovi co nejvíce finančně pomoci, ale pokud nemáte soudem stanovené výživné, tak záleží pouze na Vás, v jaké výši mu budete peněžní prostředky dávat. Zkuste se společně domluvit a danou situaci vyřešit tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441