Termín platby alimentů. Je možné poslat na soud žádost o změnu termínu?

Zodpovězené
6. únor 2024

Dobrý den,

měla bych dotaz. Bývalá přítelkyně žádala o zvýšení alimentů - soud proběhnul v lednu. Vše proběhlo v pořádku, akorát ona měla v návrhu, že chce dostávat alimenty vždy k 1. dni v měsíci. Soudkyně říkala, že nemůže termín změnit, protože byl v návrhu.

Je možné poslat na soud žádost o změnu termínu?

Oba míváme výplaty mezi 10.-15. dnem v měsíci a přítel od 1.2. nastupoval do nového zaměstnání a termín výplaty je 15. Dnes přišlo poštou rozhodnutí.

Od kdy to rozhodnutí platí? Už od tohoto měsíce nebo až od března?

Děkuji za všechny odpovědi.

Dobrý den,

co se týká výplatního dne výživného, můžete zkusit podat řádné odvolání, pokud je přípustné.

V rozsudku máte napsáno, od kdy má být výživné hrazeno. Pokud je zde ve výroku uvedeno datum, tak tohoto data je třeba výživné hradit. Může být také uvedeno, že výživné je splatné od nabytí právní moci rozsudku, pak je třeba vyčkat vyznačení doložky nabytí právní moci.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441