Výživné, když se manžel odvolal. Jak se můžu bránit?

Zodpovězené
17. pro 2019

Dobrý den,

měla jsem soud o dceru, manžel se odvolal a neplatí, co mu soud nařídil. Není nic nabyté právní mocí. Nový odvolací soud je v nedohlednu.

Jak se můžu bránit? Už mi dluží 9.500 Kč.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel dokud nebudete mít rozsudek s razítkem o nabytí právní moci, tak nic zatím dělat nemůžete. Jakmile rozhodnutí nabude právní moci, můžete dluh na výživném vymáhat. S tím Vám rádi pomůžeme. V případě zájmu se jen stačí registrovat na našich webových stránkách www.vasevyzivne.cz. Pokud Vám povinný nic neuhradí (po nabytí právní moci) 4 po sobě jdoucí měsíce, můžete na něj zároveň podat trestní oznámení.
Zkuste se obrátit na manžela a domluvit se, pokud by ani to nešlo, tak určitě dluh vymáhajte - lze vymáhat i zpětně. Budeme držet palce.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441