Nenařízené jednání o svěření dětí do péče a výživné

mikulka
27. únor 2013

Ahoj,

prosím o váš názor, nebo zkušenost, nebo o vaši radu.
V dubnu 2012 od nás odešel manžel k jiné ženě. V té době bylo mému synovi 3,5 let a dcerka byla novorozenec, bylo jí 6 týdnů!!!! 😔
V srpnu 2012 jsem podala na soud žalobu o výživné a svěření dětí do mé péče.
V listopadu mělo být jednání, ale MANŽEL JEDNÁNÍ ODROČIL, S DŮVODEM, ŽE JEHO PRÁVNIČKA SE NESTAČILA PŘIPRAVIT. Pozvánka přišla 15 dní před jednáním.

Od té doby, což jsou už další 3 měsíce, nemáme nařízené jednání.

Moje právnička psala dvě urgence soudu, aby již bylo nařízené jednání. Víc se s tím prý nedá dělat. Já se bojím, že manžel tu soudkyni podplatil.

Manžel nám platí dle svého uvážení a penězi nás drží v šachu.
Dnes volal a já měla na návštěvě kamaráda.
Ihned zareagoval tak, že nám přestává platit.

Já mám z něj strach, protože mám jen rodičák 5500,- a jsem na manželovi finančně závislá. On nám i tak platí málo, takže žijeme z darů mých přátel, rodiny atd. Jelikož nevyžijeme s tím, co nám manžel dává.

Je obchodním ředitelem a má cca 60 tis. čistého. Nám platí 3000 na starší dítě a 2000 na dcerku. Má vyživovat i mne, ale to samozřejmě nedělá. Bydlíme v Praze a jsme stále v dluzích.
Na sociálce mi nepřiznali žádné peníze navíc.

Je normální, že tak dlouho nemáme jednání??? Jak dlouho to ještě potrvá, kdy už bude mít manžel soudně nařízeno, aby nám platil???? Aby bylo také dáno datum, do kdy má posílat peníze. Třeba na Vánoce nám peníze neposlal!!!

Sám si žije jako král, jezdí se svojí přítelkyní (která je rómka a v exekuci a taktéž celá její rodina je v exekuci!!!) na dovolené do Benátek do Itálie apod., do sklípků na Moravu, kupují si drahé věci a baví se - chlast, cigára, zábava, posilovna, kola, brusle - vše si kupují nové, manžel ji úplně sponzoruje a její rodinu také.

My živoříme. Já sama si nekupuji nic. Nechodím už ani k holiči, nekupuju si malovátka a skoro nejím.

Ale dlouhodobě se to už nedí snést!!! Hlavně jsou ošizeny moje děti.

Co mám dělat? ☹

zamilovanadonej
27. únor 2013

@mikulka Já bych zkusila zajít na místní sociální odbor péče o dítě, bývá to většinou na místně příslušném úřadě, magistrátě. Minimálně poradí jak to zaurgovat. Případně podat žalobu (návrh na úpravu poměrů k nezletilým) znovu a vysvětlit i průtahy z manželovi strany. A žádost o rozvod jste nedávali?

vojtisek2007
28. únor 2013

@mikulka ahoj,pokud už jednou nařízené jednání bylo, máš číslo jednací i soudce/soudkyni, která vás má na starost, zavolej si na soud, chtěj přímo paní soudkyni a zeptej se jí, co jí trvá tak dlouho na nařízení jednání..., pokud by se pořád nic nedělo, stěžuj si na průtahy, požádej si o jiného soudce/soudkyni....ale píšeš že máš advokátku, tak ta by se měla starat...ale co vím, na pražských soudech jsou ty čekací doby někdy opravdu dlouhé - myslím tím, že půlrok žádná doba 😠 😠 😠ale pokud člověk volá a ptá se a "prudí" jde to rychleji 🙂
Za druhé si určitě zajdi na sociálku, přiznat nějaké dávky ti musí - do příjmů máš jenom ten rodičák a alimenty (příjem dětí) vyplňuješ přesně podle toho,kolik ti ex dá, ne to, že má dát 3.000+2.000, když dá jen 2.000 uvedeš to....a po nařízeném jednání ti bude muset všechno doplatit...já vím, že to ještě asi bude trvat,ale aspoň něco, že jo...

kitinka76
28. únor 2013

@vojtisek2007 ale stížností na průtahy to ještě víc protáhne, protože se napřed budou řeit průtahy a pak až alimenty 😒
@mikulka určitě zajdi na odbor péče o dítě, ale čekací doby jsou fakt dlouhé!! Já dostala na dceru první alimenty když jí bylo šest let - žádost jsem podala hned po jejím narození. A i když ti výživné určí, tak nemáš vyhráno - stačí poslat 100 káčé jednou za čtyři měsíce a už je to snaha a soudy s tím nic nenadělají. Pak už zbývá jen exekuce ☹

mikulka
autor
28. únor 2013

@kitinka76 Počkej, takže první alimenty jsi dostala až po 5 letech? Jak to? A doplatili ti to zpětně?

mikulka
autor
28. únor 2013

@zamilovanadonej Ne, na rozvod ještě ne. Zatím se nemůžeme dohodnout a já bych radši dohodu.
Na sociálce mi vůbec neporadili, tam jsem byla několikrát a řekli, že pokud nejsem v živ. minimu, není co řešit a že na přídavky na dítě nemám nárok, jelikož můj rodičák byl tehdy vypočítaný na tři roky díky manželovi. (Jinak by to bylo na č roky a méně)...

zamilovanadonej
28. únor 2013

@mikulka Já nemluvím o sociálce ale o sociálním odboru péče o dítě- to jsou ti, co přizvou k soudu o děti sociální pracovnici. To je ta sociálka co kontroluje jak se kdo stará o děti, ne ta kam se chodí pro dávky. Rozvod dohodou v takovémhle případě je asi na houby....čekat a nedočkat se.

kitinka76
1. bře 2013

@mikulka ne, ale my jsme byli v jiné situaci.... když se malá narodila, tak jsme oba studovali a alimenty bych musela zpětně žádat po prarodičích (jeho i mých rodičích). Byly tam právě taky nějaké průtahy a já podala stížnost a pak se řešila stížnost a ne alimenty. Proto jsem psala, že se to tou stížností akorát ještě víc protáhne......
jinak ex od mého chlapa si podávala v září návrh na zvýšení a teď v březnu "už" proběhne soud 😒

kitinka76
1. bře 2013

@mikulka jinak životní minimum pro tebe a děti je 6620 kč a nárok na přídavky máš pokud máš do 2,4 násobku minima tedy 15888 kč měsíčně

mikulka
autor
1. bře 2013

@zamilovanadonej Aha, tak to je zajímavé, tak zkusím pohledat na netu, kde bych je našla.

rubin67
4. bře 2013

Ahoj, zrovna řeším něco podobného, takže úplně chápu tvé pocity. Máme ještě před rozvodem a manžel mi neplatí nic, kromě 1000 Kč alimentů. Bydlení si musím financovat zcela sama. Musejí mi s tím pomáhat moji rodiče, takže jsem úplně v háji. Moje právnička mi říkala, ať si zajdu na sociálku a zkusím vybojovat nějaké příspěvky, na které mám nárok. To, že manžel neplatí vůbec nic, bude hrát u rozvodu v můj prospěch. Myslím si ,že od rodiny odešel kvůli jiné ženě. Hodně mě to trápí. Stále ho moc miluji aráda bych to vrátila zpět, ale to už asi nejde. Už jsem se i přistihla, že mám tendence mu kouknout do mobilu když přijde za dcerou, jestli tam nenajdu nějaké informace o té ženě, kterou pravděpodobně financuje, když nemá na to aby mi přispíval na bydlení atd... Nevím jak to dokázat, protože mi přijde hrozně nespravedlivé, že on dotuje úplně cizí ženu a na svou vlastní rodinu kašle. Jsem úplně zoufalá a cítím se hodně ponížená. Příští týden se chystám na sociálku abych zjistila na jaké příspěvky mám nárok a informovala se jestli je morální aby si můj manžel takto žil a ja s jeho vlastní dcerou tak mos strádala. Pokud mi něco poradí určitě bych ti dala vědět. Každopádně ti přeji pevné nervy v této těžké situaci, a ikdyž to není moc velkou útěchou, věz že je nás víc.

hanacek
17. bře 2013

Ahoj,tak to je masakr....by mě zajímalo čím ho ta černá okouzlyla 😠 ....
Já jsem letos v Lednu podala návrh o alimenty a nikdo my neporadil nic...akorát my řekly teda daly předlohu jak to napsat a že to trvá 2-3měsíce,je to skoro 2 měsíce a nic,a paní v podatelně říkala až to urguju hned po měsící....když řeknu tomu člověku co je otec kdy my dá náké peníze tak řekne že nemá že si počká na soud.....beru 3800+500 přídavky....ted bydlím v byte v garzonce od kamaradky ktera my ten byt bude od dubna pronajimat za 3300kč....takže se chystám se smlouvou jit na socialku a zažádat o doplatek na bydlení a hmotnou nouzi...Tak to skus taky zažádat o doplatek, oni o tom neříkají je stím papírovaní a oni jsou líný...Já jsem se náhodně o tom dozvěděla od kamarádky a když sem to vybalila na tu uřednici tak koukala jak to vím 😀 ...a hlavně ty by si měla mít i náký příspěvky na to jestli chodí malí do školky...jestli ses na to neptala tak vyraž na uřad v hmotné nouzi a oni se tam budou i divyt že to stále nemáte vyřešené,jako koukala n amě a to sem měla podaný měsíc a náky den......
HODNĚ ŠTĚSTÍ NĚKTERY CHLAPY BYCH POVĚSILA Z AKOULE DO PRUVANU!!!!

hanacek
17. bře 2013

A tu právničku bych pořád urgovala až ona urguje soud....je za to placena tak až maká....

mikulka
autor
18. bře 2013

Přes opakované stížnosti a urgence na soud máme konečně nařízení soudní jednání na 3.4....

mikulka
autor
18. bře 2013

@hanacek Č9mpak ho černá okouzlila? To je jasné, sexem asi..... 😝 Čím jiným! Blb blbá!!! 😠

hanacek
19. bře 2013

@mikulka Tak držím palce aby Ti to dobře dopadlo u toho soudu!!! 🙂