Výživné. Musí partner stále na 17letou dceru platit?

Zodpovězené
21. pro 2023

Dobrý den,

mám dotaz. Partner má 17letou dceru, která před měsícem porodila. Má mateřskou školu, údajně dělá online, ale praxi nevykonává.

Musíme stále na ni platit alimenty?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nepíšete, kdo má novorozence v péči a pobírá rodičovský příspěvek. Jestliže mají dítě v péči prarodiče a nezletilá dcera studuje denním studiem, pak nárok na výživné má. Pokud nestuduje denním studiem, pak nárok na výživné již nemá.

Pokud chce výživné, musí otci doložit potvrzení o denním studiu.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441