Výživné od nezaměstnaného otce. Z čeho bude platit?

Zodpovězené
14. únor 2020

Dobrý den,

s manželem jsme podali návrh na nesporný rozvod. Dohodli jsme se na systému péče o dceru a výši alimentů. Manžel je ale nezaměstnaný již 10 let. Je veden jako osoba bez zdanitelných příjmů, a takto to uvedl do naší společné dohody, kterou jsme předložili soudu.
Zajímalo by mě, zda soud bude přihlížet k tomu, že manžel oficiálně nemá žádné příjmy, i když jinou legální činností vydělává několik desítek tisíc měsíčně, několikanásobně více než já.

Bude se případně soud dotazovat, z čeho chce výživné platit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že se manželé dohodnout, soud rozhoduje dle dohody manželů. Nestává se, že by zkoumal, zda má rodič výživné z čeho platit.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441