Výživné v insolvenci. Jak peníze zasílat?

Zodpovězené
23. zář 2021

Dobrý den,

manžel je nyní v insolvenci a je povinný platit výživné bývalé. Tím, že je v insolvenci, výživné má ze stržených peněz posílat insolvenční správce přímo matce dítěte.
Je tu ale problém, že matka nemá (kvůli exekucím) účet v bance a není ochotná ho založit ani dítěti a insolvenční správce zase řekl, že musí peníze posílat jedině z účtu, určitě ne složenkou. Nabízel i výběr na jméno na pokladně banky, ale nejbližší pobočka s pokladnou je pro matku dítěte daleko.

Co teď s tím, pokud se matka s insolvenčním správcem nedohodnou, jak peníze zasílat?

Kdo bude mít problém, pokud matka půjde k soudu, že nedostává alimenty?

Děkuji

Dobrý den,

rádi bychom Vám ohledně Vaší situace pomohli, ale tuto informaci bohužel nemáme. Zkuste se ještě přímo obrátit na insolvenčního správce nebo na bezplatnou právní poradnu, zde zasíláme odkaz: https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441