Změna otce v RL a příjmení. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
15. bře 2022

Dobrý den,

chci se optat. Mám nemanželskou dceru. S manželem jsme se měli rozvádět, našla jsem si jiného partnera a s ním otěhotněla. Jenomže v desátém TT těhotenství si to rozmyslel, poslal mě na potrat a já zůstala těhotná s dvěma dětma. Na potrat jsem došla, dovezl mě tam manžel, ale zase odešla s tím, že má mimi právo na život. Manžel mi to posvětil, vrátil se, a tak jsme se společně rozhodli, že maličkou vychováme. 🥰

Jenomže po narození malé začal bio otec prudit a dožaduje se svých práv. Do porodu se o nic nezajímal, po porodu malou chtěl vídat, ale první peníze poslal, až když bylo malé 4 měsíce.

Teď máme před soudem o určení otcovství a já se chci optat, zda může žádat změnu příjmení, když ho tam dopíšou?

Chtěla bych totiž, aby se jmenovala stejně jako my. Podle mě se tím dost předejde jejímu trápení, že se jmenuje jinak. Bio otec samozřejmě chce své. Slyšela jsem, že ani po tomhle soudu nemusíme RL přepisovat. Je to tak?

Dobrý den,

rádi bychom Vám ohledně Vaší situace poradili, ale v tomto případě bude lepší, když se spíše obrátíte na občanskoprávní poradnu. Zde zasíláme odkaz: https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441