Co pomůže k hojení jizvy po císařském řezu?

Zodpovězené
21. dub 2019

Dobrý den,

mohla bych se zeptat, jak co nejlépe podpořit rekonvalescenci po císařském řezu? Doporučila byste poporodní pás?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

jsem spíše zastánkyní úvazu pomocí pevného šátku než samotného poporodního pásu. V prvních dnech je vhodné jizvu otužovat, zvlhčovat, masírovat proudem vody, dýchat hlubokým dechem. Později je vhodné pečovat o jizvu pomocí masáže a dechových technik. Ideálně navštívít porodní asistentku nebo fyzioterapeuta, který vám ukáže, jak jizvu správně masírovat a poučí vás o vhodné péči o jizvu.

V minulém roce jsem sepsala eBook Průvodce císařskou jizvou, kde naleznete komplexní informace o celistvé péči o jizvu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová