Poporodní stahovací pás, ano nebo ne?

havlisanda13
22. zář 2015

Ahoj všechny těhule a již zkušenější maminy 🙂 Kamarádka mi doporučila, abych si na poporodní období koupila poporodní stahovací pás, který by měl pomoci děloze se lépe a asi i rychleji se svinout a navíc tak nějak "napomoci" rychlejšímu nebo prostě lepšímu stažení bříška, působí prý i proti bolesti. Kamarádka ho má a strašně si ho chválí a je pravda, že po týdnu bych na jejím pupíku nepoznala, že před chvilkou rodila.. Máte s tím některá, prosíííím, nějaké vlastní zkušenosti? Nebo co si o tom myslíte? Jsou to vyhozené peníze? Díky za odpovědi a přeji pěkný den 😎

cukrik123
22. zář 2015

Ahoj. jestli můžu poradit tak rozhodně ano! měla jsem ho a nejen že stahoval ale i krásně držel povolená záda abych se neprohýbala "na kačenu" po měsíci bylo bříško stejné jako před otěhotněním ne li lepší. Teď ho mám tu na bazárku k prodeji

kaccistar
22. zář 2015

@cukrik123 a o aký typ sa jedná? ako si vybrať správnu veľkosť?

cukrik123
22. zář 2015

@kaccistar mám od hartmana a velikost je dle obvodu bříška

michaelka83
22. zář 2015

Holky ja taky o pásu uvažuji, jen mi bylo řečeno, že používat az po šestinedělí.

kolmenka
22. zář 2015

@cukrik123 dle obvodu teď nebo po porodu nebo v těhotenství? Asi blbá otázka ale vážně nevím. 😨

vilibalda
22. zář 2015

@havlisanda13 Mně předepsal stahovací pás po prvním porodu hned v nemocnici doktor, protože mi zůstal rozestup břišních svalů. Skoro vůbec jsem necvičila, moc jsem pás nenosila a do roka jsem měla úplně ploché bříško jako dříve (jen mi tam pořád zůstal malý rozestup svalů, který nebyl na normální pohled vidět). Po druhém porodu jsem měla velký rozestup svalů a doktoři mě upozorňovali, že to bude asi na operaci. Nicméně za pomoci rehabilitační sestry jsem poctivě cvičila, pás hodně nosila a za 4 měsíce jsem měla rozestup svalů jen 1 cm, což je super a operace není třeba. A proč to píšu? Protože mi zůstala škaredá vytahaná pneumatika místo břicha. 😖

vilibalda
22. zář 2015

@michaelka83 Mně ho rehabilitační sestra rozhodně doporučila nosit hned po porodu a pak doma při cvičení, při nošení něčeho těžšího a při domácích pracech.
@kolmenka Je to podle obvodu po porodu.

michaelka83
22. zář 2015

@vilibalda aha.me to říkala paní ve spodním prádle, že jim to říkali na školení od značky Anita

vilibalda
22. zář 2015

@havlisanda13 Jestli to pomáhá i zavinování dělohy netuším. Mně se podruhé stáhla děloha strašně rychle (až se v porodnici divily) a říkali, že to muselo bolet, což teda bolelo zejména při kojení děsně. Ale nikdo to nedával do souvislosti s pásem. Proti bolesti mi teda pás vůbec nepomohl, možná by pomohl někomu po císaři. Mě břicho nebolelo, bolelo jen zavinování dělohy (a to bývá po více porodech bolestivější).
Ještě mi rehabilitační sestra radila, že nemám pás nosit pořád, že místo, aby svaly pracovaly, tak zleniví, když to za ně bude držet pás.
Takže za mě je pás fajn věc, ale pomáhá na svaly uvnitř, pokud to člověk chce pro estetické hledisko, nemusí to fungovat. Teda aspoň u mě to teda vůbec nefungovalo.

vilibalda
22. zář 2015

@michaelka83 Možná je víc druhů podpůrných pásů. Třeba v těhotenství podpůrný pás prý není proto, aby chránil bříško, aby se nerozjelo, ale aby ulevil zádům (když bolí). Já jsem dostala hned v porodnici podpůrný pás Verba od doktora (a nic jsem neplatila). Po druhém porodu mě rehabilitační chválila, že pás nosím, když mě potkala na chodbě. Píšu jen svoji zkušenost, třeba je teď moderní/doporučováno začít až později.

cukrik123
22. zář 2015

@kolmenka není blbá 🙂 já kupovala podle toho jaký jsem měla před a později i jaký bych chtěla dosáhnout měla jsem dva

cukrik123
22. zář 2015

@michaelka83 to už bude trochu k ničemu 😀 Napomáhá zavinovat dělohu a stahovat kůži. na konci šestinedělí už jsem měla svoje tělo zpět 😀

ajina10
3. lis 2015

Děvčátka orientační cena nevíte?

cukrik123
3. lis 2015

@ajina10 Nový mě stál 379 a prodávala jsem za 250 na bazárku

janahala
26. led 2017

Ahoj🙂 Já jsem měla po mimču docela vytahané bříško, které jak mnohé z nás ví, nevypadá nic moc:p Rozhodla jsem se ho trošku zpevnit a začla jsem cvičit. U cvičení mi pomáhá hodně poporodní pás. Začala jsem ho nosit téměř hned po porodu. Bříško se mi díky pásu při cvičení nepřelévá ze strany na stranu :D Nosím ho tedy i pod každodenní oblečení ať má kůže neustálou podporu. Je to už tři měsíce a sleduji zlepšení. Takže já poporodní pás určitě doporučuji. Z příjemného materiálu je mají i na: https://www.krasaprozeny.cz/Damska-moda/Stahova...
V kamenné prodejně jsem nic kloudného nenašla:p

kachnicky
26. led 2017

Za me take rozhodne ano, byricho mi v porodnici nevlalo jak vlajka a mohla jsem se normalne pohybovat, navic je to prijemne a lepe.se.stahuje deloha, nemusis cvicit na brichu aby se stahovala, to ti dela pas 😉

mejj
5. lis 2017

Ahoj, můžete doporučit jaký poporodní pás vám vyhovoval? Koukám hlavně na New Baby a Baby Ono. Ale budu ráda i za jiné značky. Trochu se bojím, aby se mi pás nesrolovával. Ohledně velikosti moc netiším jaký zvolit. Asi odhadem jaký jsem měla pas před otěhotněním?
Moc díky.

bayt
26. lis 2017

Ahoj, jak často ten pás nosíte? Celý den? I na noc?

chauvia
4. pro 2017

I me by zajimalo jak casto muzu po porodu nosit....

vanea
4. pro 2017

Ja ho koupila a nepotrebovala, brisko se mi uplne zatahlo asi 3 dny po porodu a mela jsem ho zpatky rovne a bez spicku a vybouleni🙂 navic mi prislo hrozne neprijemne si na to bricho cokoliv davat, vicemene mi vadila i kosilka...ale clovek nikdy nevi, v zaloze bych ho mela, nebo si aspon zjistila, jestli ho prodavaji v lekarne u porodky, muzes koupit az pak🙂

ezratp
10. pro 2017

Nosila jste některá po císaři?
@cukrik123 kde jsi konkrétně kupovala?
Díky 🙂

cukrik123
31. pro 2017

@ezratp kupovala jsem v lékárně přímo ve FN

domca2110
1. led 2018

Prosím doporučte stahovací pás 🙂 od toho Hartmana nemůžu nikde nic najít :( Dekuji

bayt
1. led 2018

@domca2110 Carriwell

domca2110
1. led 2018

Tak na Carriwell jsem nenasla moc dobré recenze :/

bayt
2. led 2018

@domca2110 Ja ano, mam doma...

andysecek83
26. črc 2018

Taky jsem ho pořídila kvůli tomu že když jsem šla tak mě to břicho táhlo ( jsem po dvou cisarich) a musím říct že super. A během pěti dní se bricho zmensilo o polovinu určitě. A to ho nosím vždy jen pár hodin denně ptz v těch vedrech se to nedá. Ale za mě na to stažení určitě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru