Poporodní stahovací pás. Jaký doporučíte?

elinka08
12. bře 2021

Zdravím, chtěla bych si koupit poporodní stahovací pás. Tak se chci zeptat na zkušenosti, jakou značku, cokoliv zajímavého. Dočetla jsem se, že se musí začít nosit co nejdříve po porodu. Jsem tedy zatím 27 týden, ale chtěla bych co nejvíce informací, než nějaký koupím. Děkuji moc 🤩🙂.

lida9
13. bře 2021

zapomen na pas, bricho nestahnes tim, ze ti bude ho cosi drzet... bricho musis primerene zatezovat a cvicit vnitrni stred tela - vice ti rekne napr. fyzio... po porodu se na bricho ,, co nejdrive,, pokladaji ,,veci,, ci mimco, aby se podporilo zavinovani delohy...

elinka08
autor
13. bře 2021

@lida9 já jsem ho chtěla nosit hlavně v prvních týdnech po porodu, kdy se ještě nemůže cvičit. Po šestinedělí, už začnu určitě se cvičením. Je mi 45, tak se mi břicho nebude určitě zatahovat tak dobře jako ženám ve 30.

felixfelicis
13. bře 2021

Měla jsem Hartmann, byl mi doporučený na podporu reseni problémů s panevnim dnem. Kupuje se podle obvodu břicha, což je dost nevyzpytatelne vzhledem k tomu, jak rychle zezacatku po porodu clovek zhubne. Na stažení břicha to moc nepomohlo, to musí beztak proběhnout zevnitř. V porodnici na sestinedeli vysvětlují cviky, které muzes hned po porodu provádět, aby se dělohy lépe zavinovala, na to je dobře nekaslat 🙂, toť asi vše...

luhana
13. bře 2021

@elinka08 Take jsem mela v planu si nejaky poridit. Pak jsem se ale docetla, ze diky nemu se pak prirozene nezatezuji brisni svaly a ty jeste vice ochabuji. Coz dava celkem smysl. Tak to risknu bez nej.

elinka08
autor
13. bře 2021

@luhana aha, tak to jsou úplně nové informace, někde se člověk dočte, že to někomu hodně pomohlo a někdo to vůbec nedoporučuje. Tak teď se v tom vyznat 🤦‍♀️😁. Děkuji za odpověď 🌹

lida9
13. bře 2021

@elinka08 to se pletes, panevni dno jsem zacala cvicit na dospavacim pokoji po CS 😀 jen tak, aby se ujistila, ze po epiduralu, tak je vsechno jak ma byt😀 cvicit jako cvicit se ma opravdu az po 6 nedeli, ale panevni dno, ktere souvisi se stredem tela a tvym obavanym ,,vytahanym,, briskem a rozestupem brisnich svalu, muzes klidne hned... jen ty cviky ti musi vysvetlit idealne fyzioterapeut, z videa to nepoznas...

elinka08
autor
13. bře 2021

@lida9 ano myslela jsem klasické cvičení, které je možné, až po šestinedělí. Tak nějaké cvičení na to pánevní dno mi poradí asi v porodnici. Děkuji 🙂.

lida9
14. bře 2021

@elinka08 nevim, kde mas v planu rodit, ale tak moc bych si ty ceske porodnice neidealizovala 😀 me teda nikdy nikdo nic v porodnici neporadil, co se tyka panevniho dna...

elinka08
autor
14. bře 2021

@lida9 já budu v Brně Bohunicích, tak uvidím🙂. Já tam rodila před sedmi lety a byla jsem tam moc spokojená a mám i pocit, že tam tenkrát někdo chodil a nějaké cviky ukazoval. Ale už si to moc nepamatuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru