Stahovací pás po porodu, používaly jste?

denisamaz
7. pro 2016

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat zda jste některá používala stahovací pás po porodu. a jak jste vybíraly velikost? A taky by mě zajímalo jestli vám to nějak pomohlo se zpět zformovat? Díky

barchen
7. pro 2016

@denisamaz
Dobrý den, já jsem původně přemýšlela, že si ho pořídím a ptala jsem se v porodnici PA na názor. A ta se na mě podívala a říká: " Maminko, je Vám 30, nechte Vaše tělo ať se tomu přizpůsobí samo, co budete dělat, když Vám bude 45?" Tak jsem nic nekupovala. A 4 měsíce po porodu jsem měla postavu jako před otěhotněním, jedině bříško není tak pevné, jak předtím, takže tam musím zapracovat cvičením.

denisamaz
autor
7. pro 2016

@barchen Mě právě kamarádka říkala že ten pas používala aby se jí břicho vrátilo do původního stavu. Tak nevím a přemýšlím jestli jo nebo ne.

mischel26
7. pro 2016

@denisamaz pouzivala!u prvniho ne moc,ale u druheho dost...rodila jsem v lete a ve triceti letech v kratasech a tricku ukazovat to nechutne,co mi po tom porodu zbylo...diky ale neee...nicmene bych rekla,ze pas sam o sobe samospasny neni,je potreba cvicit

dc2015
7. pro 2016

Pořídila jsem si, párkrát použila, ale v podstatě mě spíš obtěžoval. Postava se vrátila celkem pěkně. Jo, bříško trošku mám, ale měla jsem i před těhotenstvím. A podle mě to bez cvičení stejně nejde.

denisamaz
autor
7. pro 2016

@mischel26 jj cvičení je jasné. ale s tím začnu asi až po 6ti nedělí nebo začínaly jste dřív?

leki
7. pro 2016

Ja jsem nemela stahovaci pas ale stahovací kosilku. Koupila jsem si o cislo vetsi, nez jsem mela velikost pred porodem (tj. M). Myslim, ze s formovanim postavy asi nepomuze, ale me to delalo hrozne dobre pocitove. Jinak s cvicenim na sikme brisaky muzes zacit uz v porodnici, na ty "primy" (tj. Napr. Sedlehy) muzes az se ti spravi rozestup svalu (pokud mas). Ja mela na 4 prsty a jeste to nemam uplne ok, takze brisaky necvicim. Ale bricho jsem i tak mela po 4-5mesicich skoro jak pred porodem. Myslim ale, ze na to stahovaci kosilky, pasy atd.nemaj moc vliv. Spis genetika.

vilibalda
7. pro 2016

Mně předepsal stahovací pás hned v porodnici doktor. Velikost mi dali přímo v porodnici. Měla jsem rozestup břišních svalů. Moc jsem pás nenosila, taky moc necvičila (teda skoro vůbec). Bříško jsem měla časem zcela ploché jako před otěhotněním, vypadala jsem skvěle, ale uvnitř mi rozestup svalů zůstal. Po druhém porodu mě každý (doktoři, PA, rehabilitační) v porodnici upozorňoval, že mám velký rozestup a že bude třeba asi operace. Poctivě jsem cvičila, pás nosila (hlavně při cvičení a uklízení) a za 4 měsíce mi zůstal nepatrný rozestup 1 cm. Nicméně zvenku mi zůstala pěkná pneumatika/špek, což jsem nikdy v životě neměla! Teď jsem už skoro 4 roky po porodu, nic se nezměnilo, ale musím říct, že skoro necvičím.
Takže pokud jde o mně, pás mi vnitřně pomohl, ale vizuální efekt u mě teda absolutně neměl.

brigule
31. bře 2017

@vilibalda
@mischel26 jaké konkrétní pásy jste měly?

vilibalda
1. dub 2017

@brigule Verba

maja1989
1. dub 2017

@denisamaz Ja jsem si koupila na aukru a dal se stahovat na věk m-l-xl🙂používat jsem ho začala po 2dnech....do 3 týdnů bylo vše jak mělo být a už mě čekal jen boj se shazováním

maja1989
1. dub 2017

@denisamaz a co se týče shazování je třeba si uvědomit, že se tělo 9m připravuje na porod....všeho s mírou a hl.pokud budeš kojit

lenatu
1. dub 2017

@denisamaz já měla taky stahovací pás a vzala jsem si ho už v porodnici 3.den po porodu na doporučení doktorky co mě rodila, prej jsem mladá tak ať jsem zas rychle kočka, já v porodnici už lehce cvičila (a to jsem byla úplně hotová a měla bordel v děloze). Koupila jsem si velikost podle obvodu co jsem měla před otěhotněním takže S a krásně se to nejhorší stáhlo asi za 3-4tydny a zbytek už jen cvičení 🙂

lenatu
1. dub 2017

@denisamaz jojo a je to i vyhoda že ti to pomůže, protože jestli budeš kojit tak jíst musíš. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru